lokal przed deratyzacja - przygotowania

Jak przygotować lokal do dezynsekcji

Mimo regularnego sprzątania niekiedy w domach, obiektach usługowych oraz magazynach pojawiają się nieproszeni goście. Mowa o insektach i szkodnikach, które nie tylko niszczą wyposażenie lokali, ale także stanowią poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Owady roznoszą bakterie i wirusy oraz pozostawiają toksyny, które są przyczyną różnych chorób, a nawet bezpośrednio mogą zagrażać życiu.

Sposobem na ich pozbycie się jest dezynsekcja. Jej skuteczność w dużej mierze może jednak zależeć od właściwego przygotowania lokalu. Poniżej podpowiadamy, jak należy to zrobić, by usprawnić proces dezynsekcji.

O czym warto pamiętać przed dezynsekcją lokalu?

Dezynsekcję w Radomiu i okolicach oferuje firma D.D.D. Insekt-Dom. Zabieg, który przeprowadzamy, polega na zastosowaniu środków chemicznych działających zabójczo na szkodniki i uciążliwe owady. Użyte preparaty mogą być również niebezpieczne dla wszystkich innych żywych organizmów przebywających w pomieszczeniu w czasie dezynsekcji, w tym także ludzi.

Z tego względu niezwykle ważne jest to, by przed przeprowadzeniem zabiegu, właściwie się do niego przygotować. Zanim rozpocznie się dezynsekcję, przede wszystkim należy wyprowadzić z mieszkania wszystkie zwierzęta. Na czas zabiegu dobrze jest też przenieść rośliny do innego pomieszczenia lub wynieść je na zewnątrz.

Kluczowa jest także ochrona przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z ciałem takich jak np. środki higieny osobistej. Poza tym nie można też zapominać o zabezpieczeniu produktów spożywczych i akcesoriów kuchennych takich jak kubki, talerze czy sztućce. Na czas dezynsekcji najlepiej wynieść je z pomieszczenia lub ewentualnie przykryć folią bądź zapakować w szczelne pojemniki. Z lokali, które będą podlegały dezynsekcji, można też usunąć cenne przedmioty.

Lepiej również pozbyć się rzeczy, które mogą utrudniać przeprowadzenie zabiegu. Ciężkie meble za to należy poodsuwać od ścian. Niezbędne jest też odłączenie urządzeń elektrycznych od źródeł zasilania. Oprócz tego trzeba też pozamykać okna oraz uszczelnić wszystkie otwory takie jak np. kratki wentylacyjne.

Podobne wpisy