Jakimi metodami wykonuje się dezynsekcję

Dezynsekcja to wszelkie działania, których celem jest pozbycie się uciążliwych owadów i szkodników. Insekty mogą pojawiać się w domach, zakładach produkcji spożywczej, magazynach oraz punktach gastronomicznych. Ich obecność nie tylko zaburza spokój, ale także niesie poważne zagrożenia dla zdrowia. Owady nierzadko przenoszą bakterie i wirusy, które mogą być przyczyną wielu chorób. Ponadto niszczą produkty spożywcze, a nawet meble i inne elementy wyposażenia. Z owadami można walczyć samodzielnie, ale skuteczniejsze okazuje się zlecenie dezynsekcji profesjonalistom. Sprawdźmy, z jakich metod korzystają firmy dezynsekcyjne.

W jaki sposób przeprowadza się dezynsekcję?

Profesjonalne firmy dezynsekcyjne korzystają z różnych metod pozbywania się nieproszonych gości takich jak muchy, pluskwy, karaluchy, pchły, czy korniki. Przy ich wyborze kierują się rodzajem szkodników oraz miejscem, w którym mają być przeprowadzone działania. Jedną z najpopularniejszych metod dezynsekcji jest dezynsekcja opryskowa. Polega ona na rozpylaniu w pomieszczeniu specjalnego preparatu za pomocą opryskiwacza. Ten sposób pozbywania się szkodników wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed rozpoczęciem działań należy usunąć z pomieszczeń cenne przedmioty oraz rośliny. Na czas dezynsekcji w pomieszczeniu nie mogą też przebywać zwierzęta oraz ludzie bez odpowiednich środków ochrony.

Zwalczaniem szkodników w Radomiu przy użyciu metody opryskowej zajmuje się nasza firma D. D. D. Insekt Dom. Poza tym nasi specjaliści do zwalczania insektów wykorzystują także zamgławianie. Zamgławianie to innowacyjna metoda, która polega na wytwarzaniu zimnych lub gorących aerozoli przy użyciu specjalnych agregatów. Uwalniany w postaci drobnych cząsteczek czynny preparat wnika w najmniejsze szczeliny, docierając do nawet najtrudniej dostępnych siedlisk insektów. Zamgławianie tak samo, jak metoda opryskowa wymaga właściwego przygotowania pomieszczenia. Do mniej popularnych metod dezynsekcji zalicza się natomiast wymrażanie oraz metodę żelową, która polega na aplikowaniu żelu w miejscach występowania owadów.

Podobne wpisy